Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z zalew.org.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Pies po sterylizacji - jaka karma?

Tomasz Szewczyk 2019-01-06 0 komentarzy
Wpis

Wykonanie zabiegu sterylizacji/ kastracji w niektórych wypadkach jest konieczne, by czworonożny pupil mógł cieszyć się pełnią życia. Jednak taki zabieg pociąga ze sobą zmiany, które mogą objawiać się między innymi w tendencji do tycia. Ważne jest zatem skomponowanie odpowiedniej diety, która pozwoli psu zachować szczupłą sylwetkę. Na stronie swiat-pupila.pl znajdziecie Państwo specjalistyczne karmy od takich firm jak Brit, Royal Canin i Purina. Każda proponowana karma dla psa po sterylizacji jest przeznaczona także dla psów niewysterylizowanych, ale mających problem z nadwagą.

Poszczególne produkty (oprócz karmy Purina) dostępne są w wersjach dedykowanych psom o różnych rozmiarach. Wynika to z innego zapotrzebowania kalorycznego oraz różnic fizjologicznych (np. mały piesek to krótki przewód pokarmowy i relatywnie częstsze zapotrzebowanie na karmę).

Natomiast cechą wspólną wszystkich karm jest dopracowany skład. Starannie dopasowane składniki zapewniają uczucie sytości między posiłkami, a bogactwo błonnika, kwasów tłuszczowych i najważniejszych mikroelementów, pozwala zachować witalność i energię. Specjalne składniki wspomagają pracę układu pokarmowego, a przeciwutleniacze pomagają walczyć z wolnymi rodnikami.

W ofercie znajdują się również karmy, które posiadają formułę dopracowaną pod kątem innych problemów, z jakimi mogą borykać się podopieczni - problemy stomatologiczne, wrażliwa skóra czy stany zapalne stawów - dzięki propozycjom od Świat Pupila, Państwa pupil zachowa doskonałą formę.

Zostaw komentarz