Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z zalew.org.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Sprężarki tlokowe - na co zwrócić uwagę?

Iga Ziółkowska 2019-02-06 0 komentarzy
Wpis

Na stronie sklep.tiptopol.pl dostępna jest wysoce satysfakcjonująca selekcja, która obejmuje sprężarki tłokowe od firmy Gudepol i marki własnej sklepu Invento. Sprężarki tego typu cieszą się dużą popularnością ze względu na oferowaną moc i funkcjonalności. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że w czasach obecnych żaden profesjonalny warsztat nie może się obyć bez urządzenia tego typu. Mnogość dostępnych opcji może stanowić pewnie kłopot bogactwa. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup sprężarki do swojego zakładu.

Przede wszystkim trzeba obliczyć zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Współczynnik ten opiera się na ilości i rodzaju wszystkich urządzeń, które mogą w założeniu pracować równocześnie. Każdy sprzęt ma określony pobór powietrza i te parametry należy zsumować.

Po określeniu zapotrzebowania, przyszły właściciel powinien ustalić, jakim maksymalnym ciśnieniem roboczym ma dysponować sprężarka. W asortymencie dostępne są modele o ciśnieniu 10 i 15 bar.

Po ustaleniu powyższych wartości przychodzi kolej na określenie potrzebnej mocy silnika i pojemności zbiornika. Jest to bardzo ważne w kontekście sprawnej i bezproblemowej pracy, która nie będzie przerywana wskutek braku mocy lub zbyt szybkiego wyczerpywania się powietrza. Katalog sklepu obejmuje propozycje o silnikach rzędu od 3 - 7,5 kW i o zbiornikach 100, 200 i 500 litrowych.

Przy tym wszystkim trzeba wziąć również pod uwagę jakość i rodzaj materiałów zastosowanych do produkcji. Wysoka jakość przekłada się na długą żywotność, co jest bardzo istotne w kontekście intensywnej i wielogodzinnej pracy.

Zostaw komentarz