Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z zalew.org.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Pomiary metalicznego koloru

Iga Ziółkowska 2020-02-23 0 komentarzy
Pomiary metalicznego koloru

Za każdym razem, gdy pojawia się potrzeba odtworzenia danego koloru uzyskanego na pewnym nośniku, stanowi to sporo wyzwanie, wymagające przeprowadzenia dokładnych pomiarów przy pomocy mierników do tego przystosowanych, a następnie przeanalizowania wyników w laboratorium. Co, jeśli konieczne jest uzyskanie niejednolitej barwy, a tzw. metalicznej, odbijającej światło i przybierającej różne odcienie w zależności od poziomu oświetlenia i kąta padania samych promieni? Wtedy sprawa staje się niemożliwie bardziej skomplikowana, pomiary metalicznego koloru, są jeszcze trudniejsze.

Na szczęście istnieją wyspecjalizowane przedsiębiorstwa dysponujące odpowiednimi urządzeniami, by tego dokonać. Pomóc może choćby firma reklamująca się pod adresem internetowym  tri-color.pl. Takie usługi nie są dziś czymś bardzo drogim, a osoby zajmujące się tym tematem potrafią doskonale doradzić odpowiednie rozwiązania, również online, a nawet zaproponować potrzebne szkolenia, by uniknąć problemów w przyszłości.

Pomiar niejednolitych kolorów wykonuje się pod kilkoma kątami, trzema, a najlepiej pięcioma, gdyż z każdego miejsca pobierana specyfikacja barwy będzie inna. Dodatkowo zwykle stosuje się nieco inne niż standardowe, przylegające do analizowanego obszaru czujniki. Badanie zostaje wykonane w sposób bezkontaktowy, co umożliwiają właśnie nowoczesne urządzenia. Ponadto takie działanie pozwala na rejestrację nie tylko samego koloru, ale również poziomu i sposobu połysku powierzchni, co ułatwia jej późniejsze odtworzenie.

Zostaw komentarz