Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z zalew.org.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Proteza C-Leg

Franciszek Krajewski 2020-11-03 0 komentarzy
Proteza C-Leg

Walka o perfekcyjną protezę nie musi być długa i nierówna. Pacjenci potrzebujący pomocy tego rodzaju mogą zainteresować się ofertą pracowni Orto Partner. Proponuje ona wykonywanie protez kończyn górnych i dolnych. Po wsparcie mogą zgłaszać się osoby ze wszystkimi poziomami amputacji. 

Bardzo nowoczesny sprzęt i stale aktualizowana wiedza specjalistów dają możliwość wykonywania niezwykle precyzyjnych pomiarów. Na wyposażeniu gabinetów znajdują się urządzenia pozwalające mierzyć impulsy mięśniowe, oprogramowania dające szansę konstruowania wizualizacji pracy dłoni. W grę wchodzi także ustawianie pracy kolan pneumatycznych, hydraulicznych, oraz protez C-Leg.

Pacjenci mogą umówić się na bezpłatną konsultację ze specjalistą. W trakcie takiego spotkania omawiany jest problem, wyjaśniane są wszelkie wątpliwości i proponowany jest plan działania. Oferta dotyczy dzieci i dorosłych.

W przypadku kończyny dolnej, pierwszym etapem działań jest wykonanie kosza biodrowego z wykorzystaniem elastycznej żywicy. Następnie opracowuje się przegub kolanowy, który odgrywa bardzo istotną rolę. Na końcu dopasowuje się stopę, która najczęściej wykonywana jest z włókna węglowego. Nie można pominąć także stawu biodrowego, który może być jednoosiowy lub wieloosiowy. 

Trzeba pamiętać o tym, iż każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Na podstawie aktualnego stanu zdrowia, wieku i oczekiwań pacjenta przygotowywane są dla niego konkretne protezy. Proces ten wymaga cierpliwości, dokładności i fachowego podejścia.

Zostaw komentarz