Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z zalew.org.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Separator magnetyczny

Hanna Pawłowska 2020-07-08 0 komentarzy
Separator magnetyczny

Do oddzielenia metalu od pozostałych frakcji materiałów bardzo dobrze nadaje się separator magnetyczny. Tego rodzaju urządzenia mają zastosowanie przede wszystkim w sortowniach odpadów, zakładach zajmujących się recyklingiem, a także w branżach związanych z surowcami mineralnymi, tworzywami sztucznymi oraz rolnictwem.

Firma Aztech oferuje różne typy separatorów, które można podzielić na:

  • ferrytowe,
  • neodymowe,
  • przemysłowe.

Różnią się one miedzy sobą zasięgiem pola magnetycznego, wydajnością, gabarytami, mocą oraz ceną. Najbardziej zaawansowaną konstrukcję stanowią separatory oparte o elektromagnesy przemysłowe. Charakteryzują się one bardzo dużym, dochodzącym do 800 mm zasięgiem oraz osprzętem dodatkowym. Wyposażone zostały w szafę sterowniczą, transformatory oraz automatykę przemysłową.

Wybór odpowiedniego modelu maszyny zależy przede wszystkim o potrzeb klienta. W mniejszych zakładach powinny wystarczyć separatory ferrytowe lub neodymowe, w większym sprawdzą się wydajne urządzenia wyposażone w elektromagnesy przemysłowe.

Zasada działania tego typu maszyn jest dosyć prosta. Nad taśmociągiem umieszcza się separator w takiej odległości, aby pole magnetyczne było wystarczające do przyciągania metali. Urządzenia działają w sposób automatyczny i niezawodny. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości łożysk i napędów, co gwarantuje ciągłą pracę przez wiele godzin.

Przedsiębiorstwo zapewnia również doradztwo techniczne oraz pomoc w wyborze odpowiedniego separatora, który najbardziej będzie odpowiadał potrzebom klienta.

Zostaw komentarz