Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z zalew.org.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Sprzedam spółkę

Hanna Pawłowska 2021-05-29 0 komentarzy
Sprzedam spółkę

Skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz dokonanie stosownych zgłoszeń w KRS czy urzędzie skarbowym może stanowić nie lada wyzwanie dla przyszłych przedsiębiorców. Nic więc dziwnego, że na rynku można znaleźć kancelarię, która proponuje kompleksowe wsparcie podczas rejestracji spółki komandytowej, akcyjnej czy z ograniczoną odpowiedzialnością. Na stronie internetowej ready2go.com.pl został opisany zakres wszystkich podejmowanych czynności przy otwarciu spółki handlowej. Mowa tutaj o:

  • sporządzeniu nowej umowy,
  • przygotowaniu niezbędnej dokumentacji do KRS (wraz ze zgłoszeniem do VAT i VAT-UE),
  • wysłanie wniosku rejestracyjnego do KRS i US.

W internecie można również spotkać się z ogłoszeniami typu "sprzedam spółkę" lub "gotowa spółka w 1 dzień". Należy jednak uważać i w takich przypadkach decydować się jedynie na współpracę z kancelarią prawną, która dysponuje gotowymi spółkami założonymi głównie w celu dalszej odsprzedaży. Klienci mają więc pewność, że przejęty podmiot nie posiada żadnej historii i zobowiązań. W ofercie wspomnianej wyżej kancelarii można znaleźć takie spółki na sprzedaż jak m.in. komandytowa, akcyjna, z ograniczoną odpowiedzialnością (bez VAT i z VAT oraz VAT-UE), a także z licencją na przewóz osób czy transport międzynarodowy. 

Na początku wszystkie formalności są omawiane zdalnie, aby ostatecznie umówić się na określony termin przejęcia wybranej spółki u notariusza. Poza wsparciem przy rejestracji czy sprzedaży, adwokaci zapewniają również inne usługi, m.in. prowadzenie księgowości oraz skorzystanie z wirtualnego biura.

Zostaw komentarz