Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z zalew.org.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Szyby dźwiękoszczelne

Oliwia Kucharska 2019-06-19 0 komentarzy
Szyby dźwiękoszczelne

Obszary w centrum miast, zwłaszcza tych dużych, charakteryzują się bardzo dużym nagromadzeniem ludzi, pojazdów i budynków. Takie skupisko wielu elementów generuje bardzo duży hałas, który choć w krótkim czasie powoduje tylko dyskomfort, to w dłuższym okresie może powodować na przykład uszkodzenie słuchu. Dlatego też coraz więcej budynków powstaje w oparciu o elementy budowlane, które mają wygłuszać budynki od zewnątrz.

Wśród wielu firm produkujących elementy dla sektora budowlanego swoje produkty dostarcza także firma Glas Tech. Od 1999 roku specjalizuje się w dostawach szklanych elementów do budownictwa jednorodzinnego, wielorodzinnego oraz szeroko pojętego przemysłu. Szyby produkowane przez prezentowaną firmę są obecne zarówno w kraju, jak i za granicą. 

Szeroka oferta zawiera różne rodzaje szyb tradycyjnych oraz przemysłowych. Są wśród nich także szyby dźwiękoszczelne, które idealnie nadają się do budynków stawianych w śródmieściu. Tego rodzaju szyby składają się zazwyczaj z kilku tafli szkła, które są łączone ze sobą pod różnym kątem. Bardzo często pomiędzy poszczególnymi szybami zostaje komora, w której znajduje się gaz szlachetny. W niektórych przypadkach funkcję pochłaniającą dźwięki przejmuje specjalnie stworzona do tego celu folia. 

Zastosowanie powyższych okien do budowy budynków firmowych i mieszkalnych daje wiele korzyści. Takie okna doskonale tłumią hałas, odbijają promienie słoneczne, są skutecznym termoizolatorem oraz w końcu są bezpieczne w momencie, kiedy ktoś je rozbije. 

Zostaw komentarz